« Zpět na všechny články

Montované chaty 25m2

2022-07-06 11:24:11

Stavba montované chaty do 25 m² – jaké má výhody a jak postupovat při ohlášení stavby

Zájem o pořízení si rekreační chaty započal již před pandemií, díky ní se ale zájem zvětšil ještě více a tak se veškeré portály s nemovitostmi začaly plnit poptávkami i nabídkami rekreačními nemovitostmi.

Samozřejmě je zde více možností, jak rekreační chatu získat. Koupit chatu včetně pozemku je řešením nejjednodušším, zároveň ale kupujete již hotovou chatu bez možnosti větších vlastních úprav. Poté je možnost zakoupení pozemku a výstavby chaty nové, ať už klasickou výstavbou zděné chaty, což obnáší spoustu starostí a zařizování, nebo zvolit pořízení chaty montované.

Co jsou to montované chaty?

Montované chaty jsou konstrukčně vyrobeny jakožto skeletové dřevostavby, jež se dají buďto postupně vystavět na místě, nebo lze stavby prefabrikovat způsobem, že na Váš pozemek dorazí již hotový podlahový panel a stěnové panely a jsou složeny. Pokud je právě montovaná chata ideálním řešením, které byste chtěli zvolit, existuje ještě jedna možnost, která je ještě rychlejší než klasická prefabrikovaná montovaná chata a přináší sebou také řadu výhod – modulární chaty.

Co jsou modulové chaty a jak probíhá jejich výstavba?

Modulová chata má s montovanou chatou společné to, že se jedná o dřevostavbu sestavenou z jednotlivých panelů – podlahy, stěn a střechy. Od montované chaty se ale liší tím, že namísto jednotlivých dílů, které je na pozemku nutno seskládat, Vám na pozemek přijede již celá hotová a vybavená chata – jakožto hotový modul.

Chata (modul) je kompletně vyrobena na výrobě, včetně usazení oken, nábytku a dokončení vnitřních pohledových vrstev. Následně je naložena za pomocí jeřábu a kamionem převezena na pozemek, kde je jeřábem opět vyložena a usazena na pozemek. Usazení se pak nejčastěji provádí na zemní vruty, které jsou nejrychlejší a nejjednodušší cestou vybudování základů bez nutnosti betonování. Poté, co je chata usazena, ji už stačí jen napojit na inženýrské sítě a můžete ji hned obývat.

Výhody modulových chat

Chtěli byste chatu přestěhovat na jiný pozemek, rozšířit ji nebo prodat? Modulová chata Vám toto umožní. Stejně tak, jak jste chatu na pozemek dopravili, ji z pozemku můžete v případě nutnosti zase odvézt. Zároveň díky systému modulů můžete k chatě během času nechat přivézt další modul jakožto oddělená ložnice, kůlna nebo třeba soukromé wellness. Celá výstavba probíhá velmi jednoduše opětovným přivezením nového modulu na pozemek, jeho usazením a propojením se stávající stavbou.

Ačkoliv firmy nabízí vždy několik již předpřipravených dispozic, které již v základu nabízí vše potřebné k rekreaci nebo celoročnímu obývání chaty, máte možnost si interiér jakkoliv sami nakonfigurovat a chata Vám bude vyrobena na míru. Zároveň stále se všemi výhodami modulové dřevostavby.

Další obrovská výhoda modulových chat a celkově modulárních dřevostaveb je pak rychlost dodání. Specializovaná firma Vám je schopna dodat chatu Na klíč včetně zajištění veškerých režií během 2-4 měsíců od podpisu smlouvy.


Jaké jsou možnosti pořízení si modulární chaty?

Kromě zájmu o pořízení si modulární chaty je dalším požadavkem velké části klientů pořízení chaty do 25m2 zastavěné plochy. Přečtěte si o výhodách, které stavby do 25m2 zastavěné plochy přináší.

V případě, že hledáte rekreační chatu, která by ale zároveň nabízela možnost celoročního užití, je ideální možností modulární celoroční chata Spirare o rozměrech 8x4m o dispozici 1+kk, nebo poté větší celoročně obyvatelná chata Vivere o rozměrech 12×4 a dispozici 2+kk s oddělenou ložnicí. V případě, že byste rádi menší stavbu do 25m2 zastavěné plochy, je pro Vás ideální možností pořízení si chaty Vacanza.

ZAŠLETE NÁM

POPTÁVKU

ANEBO...

VOLEJTE 778 189 126

ZAŠLETE NÁM

POPTÁVKU

ANEBO NÁM ZAVOLEJTE