« Zpět na všechny články

Montované domy bez stavebního povolení

2022-07-12 03:25:39

Menší stavby, u nichž není potřeba vyřizování stavebního povolení, se stávají stále větším hitem a mezi lidmi poptávaným bydlením. Zvláště pak v kombinaci s montovanými stavbami, jejichž pořizovací cena je nižší než u klasických zděných staveb, při jejich pořízení odpadá spousta prací spojených s klasickou výstavbou domu a zároveň dle výběru firmy nabízí dodání na klíč takovéto stavbu v rozmezí 3 – 6 měsíců

Domy do 25m2 – pouze na ohlášku

Co tedy musí stavba splňovat, aby ji šlo vystavět pouze na ohlášení? O stavbách bez stavebního povolení hovoří § 103, odst. 1 zákona č. 183/2006 Sb.
1. stavby o jednom nadzemním podlaží do 25 mzastavěné plochy a do 5 m výšky, nepodsklepené, jestliže neobsahují obytné ani pobytové místnosti, hygienická zařízení ani vytápění, neslouží k ustájení nebo chovu zvířat, neslouží k výrobě nebo skladování hořlavých kapalin nebo hořlavých plynů a nejedná se o úložiště radioaktivních odpadů obsahující výlučně přírodní radionuklidy nebo jaderná zařízení;

Lidé tak hledají stavby, které by jim na této ploše nabídli bydlení pro 1 nebo 2, které bude obsahovat vše potřebné každodennímu životu, kuchyni, koupelnu, místo pro spotřebiče a místnost pro spánek a trávení času.

Jak tedy celý proces probíhá?

Prvotně si potřebujete pořídit pozemek – pokud ten již máte, tak máte z poloviny vyhráno. Na pozemku budete nyní muset k místu, kde budete chtít stavbu umístit, dodělat inženýrské sítě – pozemek zasíťovat. Jakmile budete mít připraveno i to, veškeré další práce spojené s dodáním stavby jsou spíše menšími úkony, jakožto přeprava a usazení stavby na Vašem pozemku, které za Vás navíc certifikovaná vyřeší součástí dodání montovaného domu.

A co základová deska?

Možná se ptáte, proč jsme vynechali popis vybudování základové desky, jejíž proces je časově i finančně náročnější částí stavby, které vyžaduje spoustu plánování a příprav. U montovaných staveb lze stavbu umístit buďto na zemní vruty, jejichž výstavba trvá v řádech několika hodin a lze je montovat tak, že vyřeší nedokonalosti a nerovnosti pozemku, nebo na základové patky, jejichž výstavba je sice jednodušší než u základové desky, ale i tak je již náročnějším řešením. Zemní vruty se tak stávající nejčastějším řešením v rámci montovaných staveb.

Výběr stavby

To nejdůležitější ihned po pořízení pozemku je tedy výběr správné stavby, která splní veškeré Vaše požadavky a zároveň bude splňovat rozměr do 25m2 zastavěné plochy. Při pořízení stavby byste měli myslet převážně na to, co všechno při každodenním životě potřebujete a co by tedy měl dům umožňovat.
V naší nabídce naleznete dům INITIUM do 25m2, jež nabízíme ve dvou základních dispozicích, které se liší místem pro spánek. Varianta č. 1 počítá s místem pro spánek v obývací části v přízemí, přičemž ve variantě č. 2 je místo pro spánek řešeno pomocí loftu.

Varianta č. 1

Varianta č. 2

Co až nám bude dům malý? – aneb výhody montovaného – modulového domu

Jednou z největších výhod montovaných – modulových domů je to, že stavbu lze buďto jednoduše v budoucnosti opět naložit jeřábem a odvézt kamionem na jiné místo, nebo stavbu v rámci pozemku jakkoliv přestěhovat anebo jej naopak propojit s dalšími moduly a stavbu rozšířit. Dům, který si aktuálně pořizujete, tak během času poroste společně s Vámi rozšiřováním o další místnosti dle Vašeho výběru – moduly.

Srovnání stavby s 1kk bytem

Možná si říkáte, že bydlet na 25m2 plochy musí být stísňující a stavba nemůže poskytnout vše, co člověk při každodenním fungování potřebuje. Trendem výstavby nových bytových domů je jejich stále se zmenšující velikost, nově vystavěné 1+kk byty v dnešní nabídce jsou tak častokrát i menší než oněch 25m2, přičemž jejich pořizovací cena je oproti pořízení si modulárního domu do 25m2 trojnásobná čtyřnásobná.

Pokud se tak rozmýšlíte, zda zvolit bydlení v domě, nebo pořízení si bytu, rozhodujícím faktorem by pro Vás měla být převážně cena a to, zda Vám více vyhovuje bydlení v bytě, nebo byste chtěli vlastní dům s vlastním pozemkem.

Máte zájem o pořízení si montované stavby?

V případě, že byste měli zájem o nezávaznou konzultaci ohledně možností pořízení si montovaného domu, neváhejte nás kontaktovat.

ZAŠLETE NÁM

POPTÁVKU

ANEBO...

VOLEJTE 778 189 126

ZAŠLETE NÁM

POPTÁVKU

ANEBO NÁM ZAVOLEJTE